Виставка “M17 Sculpture Prize: Roots and Pollen”

ARTСult Foundation виступив партнером події

17 декабря 2020 г. – 28 марта 2021 г.

З 17 грудня 2020 року до 21 лютого 2021 року у Центрі сучасного мистецтва М17 проходитиме довгоочікувана виставка робіт номінантів першої в Україні професійної скульптурної премії – М17 Sculpture Prize. ARTСult Foundation виступив партнером події.

12 творів молодих українських митців, проєкти яких були відібрані міжнародним експертним журі з поміж 200 конкурсних пропозицій. На відвідувачів чекають скульптури, світлові та медіаінсталяції, твори з кортену та кераміки, з використанням формаліну та живого моху: розмаїття стилів, технік та матеріалів, але об’єднаних загальною тематикою.

Тема Премії, що, відповідно, стала і темою виставки, – «Коріння та пилок». Подавачі мали порозмірковувати, чим у сучасному світі для суспільства і для них особисто є поняття «коріння». Де воно, коріння, у глобалізованому світі? Чи довговічне невкорінене? І де заховані точки опори, на які орієнтоване те мистецтво, що живе у часі, та його переживає? Вже 17 грудня митці продемонструють глядачам свої «точки опори», вже втілені у матеріалі.

Номінанти й номінантки M17 Sculpture Prize:

Переможець, який отримає головну премію у розмірі 250 000 грн, буде обраний за результатами виставки й оголошений у лютому 2021 року.

Крім того, у лютому 2021 року в межах паралельної програми до виставки відбудеться другий Міжнародний скульптурний форум Reforming the Space II. Цього разу, зважаючи на нові обставини життя, вважаємо за нагальне поговорити не лише про взаємодію художнього об’єкта з фізичним простором, в якому він встановлений, а й із метафізичним, особистим простором, про те, що такий об’єкт може внести до міжпростору людини та природи, людини та Всесвіту.