Український стріт-арт на кінофестивалі в Швейцарії

24 ноября 2019 г.

В неділю, 24-го листопада, у Цюріху відбудеться показ української стрічки “Проєкт дощу”, головним героєм якої є український художник Гамлет Зіньківський.

У травні-червні 2019 в Центрі сучасного мистецтва М17, пройшла персональна виставка харківського митця "Нічого зайвого". Саме він раніше представляв нашу країну на Венеціанській бієнале, його роботи виставлялися в Німеччині, Франції, Великобританії, Австрії, Прибалтиці, Польщі, Грузії...

Український художник працює в напрямку urban art, надаючи перевагу технікам графіки. На своїх роботах залишає підпис "Гам лет" (укр. "гомін років"), підкреслюючи соціальну спрямованість власної творчості.

Фільм Олега Чорного "Проект дощу" розповідає про подорож митця до Маріуполя, розташованого за 20 кілометрів від лінії бойових зіткнень між Українськими збройними силами та військами Росії і сепаратистів. Мета цієї подорожі — зробити серію робіт у міському просторі. Кіноновела входить до альманаху документальних фільмів про український стріт-арт та його творців «Контури».

Назва "Проект дощу" взята зі слів самого Гамлета, який малює переважно в підворіттях; на його думку, це такий собі «проект дощу» - люди, ховаючись від зливи, забігають в арку і несподівано для себе лишаються сам на сам з твором мистецтва. 

Раніше фільм успішно презентували на різних кінофестивалях в Україні, Європі та США, а на кінофестивалі Spotlight Documentary Film Award (Атланта, США) він отримав нагороду Gold Award.

Після показу відбудеться обговорення за участі головного героя стрічки Гамлета Зіньківського.