Коефіцієнт Незалежності

21 серпня р – 17 вересня 2015 р.

Історія мистецтва нерозривно пов’язана з історією розвитку людства, винаходами і війнами. Прагнення змін і віра в них вивільнюють колосальну творчу енергію. 
Митці інтуїтивно передбачають суспільні процеси, знаходячи чутливі канали відображення своїх ідей та переживань.

Арт-проект “Коефіцієнт Незалежності”, що триватиме з 21 серпня по 17 вересня, 2015 року в Американському Домі присвячений до Дня Незалежності України. 

Виставка є продовженням проекту “Практика Видозмін” в Інституті Проблем Сучасного Мистецтва НАМ України. Культурні інституції об’єднали свої зусилля в розкритті теми важливої для обох країн, що вони презентують. Роздуми, дослідження, рефлексії щодо національної ідентифікації та індивідуального усвідомлення своєї суспільної ролі сьогодні є актуальними для багатьох напрямів в сучасному мистецтві.

Події Майдану в Україні відобразили феномен всезагальної емпатії і масової залученості. В такий час усвідомлення власного «Я» стає вторинним; всіх об’єднує прагнення боротися з несправедливістю, відстоювати свої права і свободи. Як показує історія загальне емоційне піднесення, після піку подій, спадає, однак залишає слід і призводить до особистісних змін. Для деяких змінюється сенс життя, власні потреби стають вторинними, виникає усвідомлення своєї ролі в служінні іншим. Дехто починає переосмислювати цінність життя і починає усвідомлювати власне екзистенційне щастя, крок за кроком втілюючи бажаний світ у своїй реальності і оточенні. Саме такі траснформації створюють особистостей, які надалі зможуть трансформувати соціальну ейфорію «перемоги народного волевиявлення» в загальний намір і еволюційні системні перетворення. Для України, в боротьбі за незалежність, американський досвід є цінним. Так само важливо донести американцям “українську мрію”.

Куратори проекту: Наталія Шпитковська, Андрій Сидоренко, Ірина Яцик 

Учасники проекту: Артем Волокітін, Дикуха Марина, Егор Зігура, Настасія Євдокимова, Ігор Коновалов, Микола Карабінович, Ольга Кашпор, Евгеній Климчак, Дар’я Кольцова, Павло Коробчук, Костянтин Лизогуб, Антон Логов, Белла Логачова, Тетяна Малиновська, Марина Біндіч, Ніна Мурашкіна, Роман Мінін, Ганна Миронова, Роман Михайлов, Валентин Попов, Оксана Пиж, Садан, Ольга Селищева, Тарас Середа, Андрій Сидоренко, Віктор Сидоренко, Оксана Солоп, Олеся Трофіменко, Давід Ціклаурі, Оксана Чепелик, Костянтин Чернічкін, Сергій Якименко, Лілія Чавага.

Організатори:
America House 
Інститут Проблем Сучасного Мистецтва НАМ України 
Artcult Foundation 

Юридичний партнер:
Asters 

Генеральний медіапартнер:
ТСН

Організаційний партнер:
BuyArt Gallery

Інформаційні партнери:
Kyivpost 
EC radio 
Ukraine Today