Громадський містицизм

живопис /графіка / фото / відео / об’єкти

14 – 28 березня 2014 р.

Сьогодні завдяки революційним змінам в Україні багато людей стали свідками зародження нового рівня суспільних відносин, побудованого не на контролі, а на самоорганізації та ініціативі. Усвідомлення своєї участі у мінливому процесі, що дає надії мільйонам людей, прибирає як фобії, так і страхи, звільняючи могутні сили на боротьбу з будь-якими спробами експансії. Стихійний розвиток подій підтвердив, що не все в критичній ситуації піддається розуму. Багато речей відбиваються в емоціях і враженнях, які торкаються кожного незалежно від особистих відмінностей, — всіх, хто не може залишатись осторонь загрозам втрати громадянських свобод.

Сучасне мистецтво в цій ситуації здатне виявити те, що не доступно суто політологічному аналізу, а саме — безпосередні думки та переживання учасників й очевидців актуальнихсуспільних змін.

Значна кількість робіт, представлених в експозиції, була створена під час непередбачуваного розвитку подій від мирних демонстрацій до суспільного протистояння, які закарбувались у пам’яті втратою людських життів. Відтак проект «ГРОМАДЯНСЬКИЙ МІСТИЦИЗМ» має на меті створити  експериментальний простір для всебічного переосмислення, дискусій та красномовної реакції на останні події в історії України.

Куратори проекту: Андрій Сидоренко (ІПСМ НАМ України), Катерина Макухіна (SF-Group), Олекса Манн 

Відкриття: 14 березня (п’ятниця) / 19:00 / вул. Щорса, 18‐ДМісце проведення: ІПСМ НАМ України, вул. Щорса, 18‐Д, м. Київ

Режим роботи: Пн–Сб/10:00–19:00

Інститут проблем сучасного мистецтва був створений в 2001 році з метою проведення дослідницької та виставкової діяльності у сфері сучасного мистецтва. Ініціативи НПСЧ спрямовані на створення інтелектуальної атмосфери навколо явищ сучасної культури та мистецтва. В активі Інституту - проведення українських та міжнародних художніх виставок , пленерів , майстер -класів , семінарів , конференцій та форумів.

Значним досягненням ІПСМ є його участь у подіях світового значення , таких як      50 - а , 52 - а , 55 - а Венеційська бієнале .

Slava Frolova-Group

Культурний проект Слави Фролової направлений на підтримку і просування молодих художників України. В рамках проекту ведеться виставкова діяльність, активна взаємодія з арт-центрами, галереями, арт-спільнотами і культурними проектами нашої країни, близького та дальнього зарубіжжя, а також самостійне продукування культурних заходів за участі українських художників. Окрім цього, команда SF-Group працює над створенням освітніх проектів, щоб сформувати живий інтерес до сучасного мистецтва. Одним з таких проектів є масштабний сезонний АРТ-ПІКНІК Слави Фролової на ВДНГ з платформою для реалізації творчих ідей талановитих митців різних видів мистецтва.


Партнери

  • Modern Art Research Institute
  • Samsung
  • Терещенковский фонд