М17 Sculpture Prize

Тема цьогорічної премії: «Коріння та пилок»

17 лютого р – 30 червня 2020 р.

17 лютого в Центрі сучасного мистецтва М17 відбулася прес-конференція з номінантами першої в Україні професійної премії для скульпторів М17 Sculpture Prize. ARTСult Foundation виступив партнером події.

На здобуття премії мали номінуватись 10 митців, але міжнародне журі визначило додатково ще двох. А отже, за премію у $10 000 тепер змагатимуться 12 претендентів. До короткого списку номінантів увійшли Алексеєнко Михайло, Буряник Василина, Бучацька Катерина, Галкін Данило, Голдаковський Владислав, Грубляк Василь, Дяченко Марта, Кириченко Андрій, творча група Локатир Богдан & Журунова Маргарита, Попович Тарас, Тарадіна Анна та Шуміхін Даниїл.

Наразі номінанти працюють над створенням скульптур, інсталяцій та інших видів тривимірного мистецтва. Під час підготовки робіт журі має можливість відвідати студію митців, що стане ще одним інтерактивним способом взаємодії в рамках проекту.

На прес-конференції, що відбулася в середині лютого в ЦСМ М17, митці поговорили з представниками ЗМІ про головні ідеї, що вкладено в роботи, а також що надихало скульпторів на створення проектів. Нагадаємо, тему цьогорічної премії – «Коріння та пилок» – було обрано у минулому році в межах M17 Sculpture Project ЦСМ М17.

Для кожного з номінантів тема стала вельми актуальною. Так, Влад Голдаковський відмітив, що для нього ця тема співзвучна нашій країні, яка існує між епохами, між Сходом та Заходом, де поєднуються фундамент минулого та динамічність майбутнього; для Василини Буряник проект став можливістю “проговорити” ситуацію, що відбувається в країні; для Тараса Поповича «коріння та пилок» – це відображення філософії Буття, циклічності життя; для Анни Тарадіної – це робота з пам’яттю та транслюванням; Кириченко Андрій відмітив, що для нього прослідковується розрив між спадком і спадкоємцем; для Даниїла Шуміхіна – це спадковий зв'язок і відображення того, яким чином рішення однієї людини впливає на мільйони людей; для Грубляка Василя, який створюватиме світлову інсталяцію, це – колективний розум, адже один фотон може створити світло лише об’єднуючись з іншими.

Як відмітила Катерина Рай, серед робіт претендентів, які подавали заявку до участі, були і імерсивні, і класичні, інсталятивні та світлові скульптури. Майстри презентували некласичні та сміливі ідеї, що свідчить про те, що сприйняття сучасної скульптури змінилося, і виключно скульптурою мислять все менше.

До відбіркового журі Премії залучено кураторку проекту «Скульптурний парк Мюнстера» Маріанну Вагнер, голову кураторської програми Йоркширського скульптурного парку Хелен Фібі, незалежну кураторку та консультантку фонду Маріо Мерца Лізу Паролу, директорку лондонського проекту «Скульптура в місті» Стеллу Іоанноу, співзасновницю ArtCult Foundation, директорку ЦСМ М17, арт-консультантку Наталію Шпитковську, мистецтвознавицю, кураторку M17 Sculpture Project Катерину Рай.

Премію започатковано М17 Sculpture Project, за підтримки Фонду Adamovskiy Foundation. Більше того, під час прес-конференції, Андрій Адамовський, голова Фонду, поділився амбітними планами створити по завершенні конкурсу в просторах Києва експериментальний проект на кшталт лондонського проекту “Скульптура в місті”.

Очікуємо на виставку скульптурних робіт номінантів в червні в залах ЦСМ М17 та оголошення переможця.

---

М17 Sculpture Project – окремий дослідницький напрям Центру сучасного мистецтва М17, покликаний запропонувати суспільству, бізнесу, містам України рішення того, як завдяки скульптурі та інших видів тривимірного мистецтва покращити образ навколишнього середовища, зробити місто привабливим для туристів, сприяти налагодженню міжкультурного діалогу.